تکنولوژی

گلکسی زد فلیپ 5 مقاومت بالایی در برابر نفوذ گرد و غبار و خم شدن دارد.

گلکسی زد فلیپ 5 و گلکسی زد فولد 5 پنجمین نسل گوشی های تا شوی سامسونگ هستند که چند ماه پیش روانه بازار شدند.

مهم ترین تفاوت این گوشی با گوشی نسل قبلش یعنی زد فلیپ 4 ، لولای باز طراحی شده و نمایشگر بیرونی بزرگ تر است.

لولای جدید باعث از بین بردن فاصله بین دو بخش بالایی و پایینی هنگام تا شدن گوشی می شود و هیچ درزی وجود ندارد و وقتی که بسته می شود هر دو لبه روی هم قرار می گیرند.

روی این گوشی تست خش پذیری انجام شده و گوشی همچنان کار کرده است. آن ها با تست روی گوشی فهمیدند که ناخن انگشت دست می تواند به نمایشگر آسیب بزند و خط و خش ایجاد کند.

بخاطر بالا بودن قیمت این گوشی توقع کاربران بالا می رود و اگر با مقاومت پایین صفحه نمایش داخلی روبرو شوند احتمالا نا رضایتی خود را اعلام کنند.

فریم گلکسی زد فلیپ 5 جنسش آلومینیوم است و استحکام خیلی زیادی دارد اما با تیزبر خراش بر می دارد. به احتمال خیلی زیاد اگر از فاصله کوتاه سقوط کند همچنان سالم می ماند.

مهم ترین آزمایشی که روی این گوشی انجام شد تا کردن و فشار وارد کردن روی لولا در جهت مخالف بود ، که فهمیدند طراحی لولای جدید مقاومت بسیار بالایی دارد و حتی اگر به آن فشار وارد کنند صفحه نمایش همچنان کار می کند و تقریبا سالم تا می شود.

این موضوع نشان می دهد سامسونگ در افزایش دوام گوشی های تا شو پیشرفت داشته است.

حتی با فندک هم روی این گوشی آزمایش انجام شده که نمایشگر بیرونی زد فلیپ 5 در معرض شعله ی فندک قرار می گیرد که بعد از گذشت 10 ثانیه سیاه می شود و بخشی از آن ریکاوری و بخش دیگر همانطور سیاه باقی می ماند.

نمایشگر داخلی هم بعد از گذشت 15 ثانیه ذوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *