تکنولوژی

کنترل کردن احساسات با هدست ویژن پرو

اپل هدست ویژن پرو را طراحی کرده که قابلیت شناسایی حالت فیزیولوژیکی کاربر را دارد و می تواند احساسات او را با تغییر محتوا عوض کند.

برخی این هدست را آیفون بعدی نامیده اند چون سلطنتی جدید برای اپل محسوب می شود. این شرکت ایده های عجیبی برای عملکرد این هدست در سر دارد و این اصلا عجیب نیست.

این هدست می تواند وضعیت فیزیولوژیکی و احساسات شما را بسنجد و آن احساسی که در شما با تماشای محتوا به وجود آمده است را تغییر دهد و واکنش عاطفی خاصی ایجاد کند. برای مثال اگر ویژن پرو تشخیص دهد با مشاهده ی محتوای در حال پخش احساس عصبانیت یا هر احساسی دارید احتمالا به طور خودکار چیزی پخش می کند که شما احساس بهتری داشته باشید.

احتمال اینکه این هدست به حسگر فعالیت ماهیچه ها ، فعالیت مغز و ضربان قلب مجهز باشد زیاد است. بخاطر همین می تواند داده های فیزیولوژیکی زیادی را فراهم کند.

شاید الکترودی برای الکتروانسفالوگرافی ( نوار مغزی ) در هدست ساخته شده باشد که از آن برای فهمیدن احساسی که کاربر در ذهنش دارد بهرمند شود. حتی می تواند : جابه جایی ، دما ، رطوبت ، نیرو و موارد زیادی را شناسایی کند.

با فهمیدن ویژگی های ویژن پرو این هدست می تواند طرفداران زیادی پیدا کند.

هنگام استفاده از ویژن پرو بخاطر انتخاب چیزی که می بینید و حسگر های سنجش حالت فیزیکی و روحی احساس خوبی به شما منتقل می شود و با بازی های پر تحرک و دیدن فیلم ترسناک به طور کامل در فضا غرق می شوید.

اپل باید تمام ویژگی های این محصول را با دقت بررسی کند چون ممکن است ویژن پرو نتواند همیشه احساسات شما را درست تشخیص دهد و محتوایی که در حال تماشای آن هستید را تغییر دهد و بعد از انجام آزمایش های دقیق آن را به مردم معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *