تکنولوژی

چگونه رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در میان کاربران به‌شمار می‌رود و همین مسئله موجب شده است تا به هدف خوبی برای افراد سودجو جهت دسترسی غیر مجاز به اطلاعات دیگران نیز تبدیل شود. کارشناسان امنیتی توصیه می‌کنند که حساب‌های کاربری باید هر شش ماه یکبار اقدام به تغییر رمز عبور کنند. اگر پسورد خود را فراموش کرده‌اید، روش‌های متعددی برای بازیابی رمز در اپلیکیشن اینستاگرام و وب سایت آن در نظر گرفته شده است که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

اگر رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن مختص به موبایل یا نسخه تحت وب اقدام به بازیابی رمز عبور و تعریف پسورد جدید کنید.

ریست کردن پسورد اینستاگرام در موبایل

۱. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و سپس روی گزینه help logging in بزنید.

۲. اکنون از شما درخواست می‌شود که یکی از موارد مرتبط با حساب کاربری شامل ایمیل، نام کاربری یا شماره همراه خود را برای ادامه وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید ایمیل یا شماره همراه خود را وارد نمایید، باید حتما آن‌ها را در گذشته به اکانت متصل کرده باشید.

۳. پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده در قسمت قبلی، روی کلید Next بزنید. اکنون یک ایمیل یا پیامک حاوی لینک تایید برای شما ارسال خواهد شد. اگر در مرحله قبل نام کاربری را وارد کرده باشید، می‌توانید میان ایمیل یا پیامک یکی را به دلخواه انتخاب نمایید.

۴. پس از دریافت لینک تایید، روی آن بزنید تا صفحه ریست کردن رمز عبور باز شود.

۵. در صفحه ریست پسورد می‌توانید یک رمز عبور جدید برای حساب کاربری خود تعریف کنید.

۶. پس از وارد کردن رمز عبور جدید، دوباره آن را تایپ کنید تا تایید شود. در نهایت روی آیکن تیک در گوشه بالایی سمت راست بزنید.

۷. حالا روی گزینه Reset Password جهت اتمام فرایند بزنید. حالا دوباره به صفحه ورود منتقل خواهید شد.

۸. اکنون می‌توانید با رمز عبور جدید وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *