تکنولوژی

سیستم عامل اختصاصی شیائومی برای رقابت با هواوی و گوگل

این برند چینی در حال ساخت سیستم عامل اختصاصی میباشد. زیرا می خواهد با HarmonyOS هواوی و اندروید گوگل رقابت کند.

شیائومی فقط سخت افزار ارائه نمی دهد و برای آینده مالی خود روی نرم افزار هم حساب باز کرده است.

شیائومی در آمد واقعی خود را از خدمات نرم افزاری همراه خودرو به دست می آورد. او به ساختن محصولات جدید تبلت ، تلویزیون و گوشی هوشمند ادامه می دهد.

این شرکت از فروش خودرو های برقی سود 1 درصدی کسب می کند.

ساختن سیستم عامل جدید کار بسیار بزرگی است. چون برای ارائه خدمات نرم افزار دیگر به گوگل وابسته نیستند. ولی این مسیر مشکلات بزرگی نیز به همراه خواهد داشت که شیائومی باید با آن ها روبرو شود.

سیستم عامل اندروید برای گوشی شیائومی فعال است. میدانیم که اندروید پلتفرمی منبع باز است ، ولی بدون گوگل بیشتر عملکرد ها ناقص می شود.

غول جست و جوی اینترنت هم بسیاری از ویژگی هایش را در اختیار سیستم عامل های رقیب نمی گذارد.

مردم در بازار های جهانی از این گوشی ها که خدمات گوگل ندارند استقبال زیادی نکرده اند ولی در چین این مورد اهمیت زیادی ندارد.

گوشی هایی مثل هواوی میت 30 پرو خدمات گوگل ندارند و کارکردن با این گوشی ها مشکلات زیادی به همراه دارد.اگر چنین اتفاقی بین شیائومی و گوگل بیوفتد ، تأثیر زیادی بر روی سهم بازار برند چینی دارد.

به خاطر علاقه مردم چین به فناوری ، جمعیت زیاد و اقتصاد رو به رشد این کشور یکی از بازار های مهم گوشی هوشمند جهان حساب می شود.

این کشور تفاوت های مهمی با بقیه کشور های جهان در زمینه های سیستم عامل ها و فروشگاه های برنامه و اپلیکیش های موجود در آن فروشگاه دارد. و شیائومی هم در این مسیر گام دیگری برداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *