تکنولوژی

تولید تصویر با هوش مصنوعی DALL-E3

این هوش مصنوعی پتانسیل خیلی زیادی در تولید عکس دارد.

شرکت open Al در حال گرفتن آزمایش های اولیه است تا توانایی DALL-E3 را بسنجد.

DALL-E3 در فاصله ی بین ماه می و جولای به روزرسانی قابل توجهی داشته است و عکس های تولید شده کیفیت بیشتری پیدا کرده و کار با ابزار بسیار آسان تر شده است.

استفاده از این برنامه رایگان است و با استفاده از شماره همراه می توانید از این برنامه استفاده کنید که در ماه اول 50 اعتبار رایگان دریافت میکنید و بعد از آن هر ماه 15 اعتبار اضافه برای استفاده دریافت می کنید.

می توانید تصویری که می خواهید تایپ کنید یا ایموجی بزارید (که به صورت واقعی آن را نشان میدهد مثلا اگر ایموجی هویج بزارید هویج واقعی نمایش داده می شود.) یا برای هوش مصنوعی آپلود کنید تا بر اساس خواسته شما ویرایش شود.

سپس چندین تصویر برای شما ایجاد می شود که می توانید هرکدام که می خواهید را ذخیره کنید و اگر تصویر آن چیزی که می خواهید نیست با گزینه variations تصویر جدیدی برای شما ایجاد می شود.

امروزه بیشتر از 1.5 میلیون نفر از این ابزار استفاده می کنند و روزانه بیشتر از 2 میلیون تصویر به وجود می آورند.

قابلیت های جدید این ابزار در کنار فوایدی که دارد می تواند ضرر هایی هم داشته باشد. مثل تصاویر حاوی برهنگی، صحنه های خشونت آمیز یا مطالب دارای حق نشر مثل لوگو شرکت ها.

بخاطر همین در آوریل 2022 که این برنامه راه اندازی شد استفاده از آن فقط از طریق فهرست انتظار ممکن بود و بعد در سپتامبر 2022 برای عموم مردم مورد استفاده قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *