تکنولوژی

تغییر کردن جنگ ها با هوش مصنوعی

در جنگ روسیه و اوکراین هواپیما ها با استفاده از هوش مصنوعی بدون سر نشین بودند. این صنعت بسیار زیاد پیشرفت کرده و خیلی سریع تجهیزات نظامی بزرگ و اساسی می سازد.

صنعت توسعه دهندگان نرم افزار تجاری به تازگی در بازار تهیه سلاح شروع به فعالیت کرده اند.

صنعت دفاعی سنتی بخاطر این سیستم احساس خطر کرده اما قائم مقام وزارت دفاع ایالات متحده ( کتلین هیکس ) مدتی قبل در کنفرانس مطبوعاتی گفت: برای دفاع در مقابل حمله های نظامی پیشرفته مثل درگیری در اوکراین ، ما به فناوری های جدیدی که از طریق شرکت های تجاری و غیر سنتی ساخته شده نیاز داریم. ولی این به معنی این نیست که سیستم های سنتی ارتش مهم نیستند ، این سیستم برای محکم ماندن توانایی دفاعی بسیار زیاد اهمیت دارد و مهم است.

برای اینکه کشتی های جنگی که سلاح های بزرگ مثل بالگرد های شناسایی و زیر دریایی ها هستند را تصور کنیم که به دست انسان کنترل می شود زود است. این موضوع در جنگ می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

در جنگ اوکراین این تغییرات مشاهده می شود. باند های ساده ای که سیستم های پیشرفته ندارند و فقط دارای کمی هوش مصنوعی هستند مثل: پهپاد های کنترل از راه دور که اندازه ی کشنده بودن حمله های موشک و توپخانه را کم کرده اند.

نیرو های روسیه و اوکراین هر روز در حال ترکیب سلاح های سنتی با هوش مصنوعی ، سیستم های ارتباطی ، سیستم تصویر برداری ماهواره ای و مهمات هوشمند هستند.

امروزه در بیشتر ماموریت ها بالگرد های شناسایی دارای سر نشین کنار رفته و استفاده نمی شوند و سیستم های هوایی بدون سر نشین جایگزین شده اند. حتی به جای توپخانه های زمینی از پهپاد ها استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *