تکنولوژی

ایرانیان نمی توانند به استوری تلگرام دسترسی داشته باشند

منتشر کردن استوری در نسخه ی رایگان تلگرام  برای ایرانیان با پیش شماره ی +98 امکان پذیر نمی باشد.

می دانیم که برنامه هایی مانند اینستاگرام، اسنپ چت و واتساپ دارای قابلیت استوری هستند اما پاول دورف نمی خواست این قابلیت را به تلگرام اضافه کند ولی بعد از سال ها مقاومت، به در خواست کاربرانش گوش داد و قابلیت استوری را به تلگرام اضافه کرد.

کاربران در اواخر مرداد توانستند در نسخه ی رایگان تلگرام به انتشار استوری دسترسی داشته باشند. اما ایرانیان تا الان به این قابلیت دسترسی پیدا نکرده اند.

طبق بررسی ها ایرانیان هرگز نمی توانند با نسخه ی رایگان تلگرام به استوری دسترسی داشته باشند. ولی راه های دیگری برای دسترسی هست. مثل: خرید اشتراک پریمیوم یا استفاده از شماره ی خارجی برای حساب تلگرام. چون اینطور که بنظر می رسد کد +98 که پیش شماره ی ایران است دچار محدودیت است.

بسیاری از کشور های دنیا به قابلیت استوری تلگرام دسترسی دارند مثل: بلاروس، آلمان، بریتانیا، ایالات متحده و استرالیا و کشور هایی که نمی توانند در نسخه ی رایگان تلگرام از این ویژگی بهره مند شوند به جز ایران : هند، روسیه و اوکراین هستند.

این محدودیت بسیار عجیب است چون در نسخه ی آزمایشی تمام کاربران ( با هر پیش شماره ای ) می توانستند در تلگرام استوری منتشر کنند ولی بعد از نهایی شدن در نسخه ی جدید قابلیت استوری دچار محدودیت شد و از نسخه ی آزمایشی هم حذف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *